کاغذ خردکن ها عمدتا در مراکز دولتی، شرکتها و سازمانها بکار میروند تا اسناد کاغذی، سی دی ها و مواردی ازین دست را بصورت نوار و یا ذرات ریز تبدیل مینمایند. دلیل استفاده از این دستگاه این است که کارشناسان حریم شخصی، اغلب به کاربران توصیه میکنند تمامی اسناد خصوصی، اداری، مالیاتی، کارتهای اعتباری، لوح فشرده حاوی عکس، اطلاعات و اظهارات حساب بانکی و مواردی ازین دست را که امکان سوء استفاده از آنها وجود دارد، پیش از انتقال به زباله دانی به شکل غیر قابل استفاده ای درآورند.

 

انواع کاغذ خردکن ها:کاغذ خردکن

کاغذ خردکن صنعتی:

دستگاه کاغذ خردکن صنعتی معمولا در بانکها و سایر سازمانها مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع کاغذ خردکن ها برای حجم بسیار بالا استفاده میشوند و قیمت بالایی هم دارند. بهترین نوع برش برای کاغذ خردکن صنعتی، برش پودری میباشد.

کاغذ خردکن اداری:

به سه دسته تقسیم میشود: کاربری اداری با استفاده کم، کاربری اداری با استفاده متوسط و کاربری اداری پرکار. میزان استفاده برای کاربران کم مصرف در روز حداکثر 100 برگ، کاربران با استفاده متوسط در روز 3500 تا 14000 و کاربران پرمصرف بیش از 36000 کاغذ در روز است.

کاغذ خردکن رشته ای:

این دستگاه برای کاربران خانگی و اداره های کوچک با حداکثر سه کاربر مناسب است. سایزهای استاندارد دهانه ی وروداین دستگاه، تا 8.75 اینچ (حداکثر 222 م.م) است. این خردکننده، یک دستگاه اساسی برای خرد کردن اسناد غیر محرمانه است. این دستگاه کاغذ را بصورت عمودی در نوارهای باریک و بلند، خرد میکند. برای همین نسبتا خوانش آن ممکن است.

کاغذ خردکن ریز یا پودری:

خردکننده ی کاغذ برای خرد کردن اسناد محرمانه، کاغذ را بصورت مورب از هر دو گوشه خرد میکند. سپس کاغذ به تکه های ریز تبدیل میشود و نمیشود آن را خواند.

کاغذ خردکن

سطح امنیتی DIN66399:

هنگام مشاهده مشخصات یک کاغذ خردکن، اغلب سطح امنیتی را با DIN میبینید. سطح DIN بخشی از استاندارد رسمی آلمانی DIN66399 است که استاندارد بین المللی را برای خرد کردن امن رسانه های داده ای دارد. 66399 (قبل از 32757) سطح امنیتی را برای شش دسته رسانه طبقه بندی میکند. مثل دیسک های سخت(H)، رسانه های نوری(O)، محصولات مبتنی به کاغذ(P).

کاغذ هفت سطح امنیتی دارد. برخی از سطوح دو کلاس امنیتی را با هم دارند.

کلاس حفاظتی1: در این سطح امنیت عادی ای برای داده های داخلی وجود دارد. سطح امنیتی: DIN P-3, DIN P-2, DIN P-1

کلاس حفاظتی 2: این سطح برای داده های محرمانه، امنیت داده دارد. سطح امنیتی: DIN P-3, DIN P-4, DIN P-5

کلاس حفاظتی 3: محافظت بسیار بالا برای داده های محرمانه و مخفی دارد. سطح امنیتی: DIN P-4, DIN P-5, DIN P-6, DIN P-7

برای اکثر نیازها برای خرد کردن، کاغذ خردکنی توصیه میشود که در کلاس حفاظت 2 قرار دارد. این خردکن ها بیشترین الزامات را برای خرد کردن امن اسناد محرمانه کافی انجام میدهند.

نحوه ی نگهداری از دستگاه

  • دستگاه را دور از گرد و غبار نگهداری کنید. زیرا گرد و غبار آسیب جدی ای به دستگاه میزند. لازم است که هر چند وقت یکبار تیغه های دستگاه روغن کاری شود. برای این کار کاغذ را روغنی کنید و داخل دستگاه قرار دهید. 
  • مواظب پر شدن مخزن دستگاه باشید که هنگام پر شدن دستگاه و کار با آن به دستگاه آسیب جدی وارد میشود.
  • هنگام جابه جایی مراقب باشید سیم دستگاه جایی گیر نکند و باعث قطعی سیم نشود.

You may also like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =