برای مراقبت و نگهداری از دستگاه صحافی به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟

در مطالب قبل شما را با انواع دستگاه صحافی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص این نوع دستگاه ها به دست آورید و با نحوه تعمیر برخی از قطعات و همچنین نگهداری از آن ها آشنا شوید.

در اینجا برخی از مشکلات رایجی که افراد با ماشین صحافی خود مواجه می شوند بیشتر اشنا خواهیم شد.

دستگاه صحافی

برخی مشکلات رایج دستگاه صحافی

چرخش به صفحات بعدی در دستگاه مشکل انجام می شود.

اگر این مشکل برای دستگاه شما پیش آید ممکن است به دو دلیل باشد یکی اینکه احتمالا یکی از اجزای تشکیل دهنده دستگاه خیلی کوچک تر از حد معمول باشد و دیگری اینگه برخی قطعات از گوشه های صفحه یا خیلی دور و یا خیلی نزدیک باشند.

در این صورت لازم است تا از پانچ کننده مناسبی برای دستگاه استفاده کنید.

دسته پانچ کننده دچار مشکل شود.

برخی مواقع با گذشت زمان ممکن از برخی از دسته های پانچ کننده کند شود. اگر این اتفاق افتاد بهتر است ابتدا کاغذ ها را از دستگاه درآورید( سعی کنید با زور اینکار را انجام ندهید چراکه به برچه ها و دستگاهتان آسیب می رسد) سپس اهرم دسته را چک کنید و اگر مشکلی دارد به تعمیرکار مراجعه کنید.

دستگاه پانچ به درستی کارش را انجام ندهد

اگر در هنگام پانچ کردن متوجه شدید که برگه هایتان به خوبی سوراخ نشدند حتما تعداد برگه های زیادی را باهم برای پانچ کردن قرار داده اید. به همین خاطر لازم است تا حتما تعداد برگه های کمتری را برای سوراخ کردن در دستگاه صحافی قرار دهید. استفاده از برگه های زیاد علاوه بر این که به خوبی سوراخ نمی شوند بلکه به دستگاه شما نیز آسیب وارد می کنند.

برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه صحافی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

You may also like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =