دستگاه سورتر ارز شمار برای صنایعی که حجم زیادی از پول نقد را مدیریت میکنند، مانند صرافی ها، بانکها و در لب مرز مفید خواهد بود. البته تقریبا هر کسب و کاری که با پول نقد در ارتباط است، میتواند از داشتن چنین دستگاه هایی بهره مند شود. سورتر اسکناس برای بانکها که روزانه حجم زیادی از پول نقد را مدیریت میکند و حتی در فروشگاه ها مزایای زیادی به همراه خواهد داشت.

سورتر ارز

کاربردهای سورتر ارز شمار:

دستگاه سورتر ماشینی ست که برای مرتب سازی اسکناس ها استفاده میشود CASH SORTERS میتواند اسکناس هارا بر اساس ارزشی که دارند، مرتب کنند. بسیاری از این دستگاه ها بعنوان شمارنده اسکناس نیز عمل کرده، میتوانند پول بشمارند و آنها را به گروه ها تقسیم کنند.

این دستگاه میتوانند با استفاده از ویژگی های امنیتی اسکناس، پول تقلبی را مورد شناسایی قرار دهد. با توجه به نیاز کاربران، سورترهای ارز بصورت رومیزی و ایستاده هستند. مدلهای ایستاده قیمت بالاتری نسبت به رومیزی دارند. مانیتور این ماشینها اغلب از نوع تسمه ای است که سرعت خواندن اسکناس را افزایش میدهد.  و همچنین از گیر کردن پول در داخل دستگاه جلوگیری میکند.

سورتر ارز شمار ایستاده برای خواندن حجم زیادی از اسکناس در یک روز طراحی شده است. از ویژگی های دیگر این شمارنده های ارز ایستاده میتوان به صفحه کلید حرفه ای و مقاوم، عیب یابی خودکار قطعات دستگاه و حافظه ی بالا اشاره کرد.

انواع سورتر ارز:

سورتر پایه:

این دستگاه معمولا مقرون به صرفه ترین بوده و برای کسانی که فقط به شمارش اسکناس نیاز دارند، عالی میباشد. این ماشینها میتوانند چند هزار اسکناس در ساعت شمارش کنند.

سورتر پیشرفته:

این ماشینها گران ترند اما دقت و سرعت بالاتری ارائه میدهند. ماشین سورتر پیشرفته معمولا میتوانند تا 10000 اسکناس در ساعت را اداره، شمارش و مرتب کند.

سورتر تجاری:

این ماشینها برای مشاغل با حجم بالا طراحی شده اند و میتوانند تا 25000 اسکناس در ساعت را مرتب کنند. همچنین ماشین سورتر تجاری ویژگی هایی مانند بسته بندی خودکار را دارد که میتواند باعث صرفه جویی در زمان شود.

مزایای سورتر ارزشمار، بهره وری بیشتر و صرفه جویی در زمان، کاهش و یا حذف خطای انسانی، افزایش امنیت و اطمینان از درستی کار.

کاربرد این دستگاه در صرافی:

یکی از ویژگی های این محصولات پشتیبانی از چندین ارز مانند ریال، دلار، یورو و پوند و… میباشد. به همین دلیل این دستگاه ها در صرافی ها بسیار اهمیت دارند. جدا از موارد بالا ارزهای تقلبی و جعلی درحال تبدیل شدن به یک موضوع شایع برای صرافی و موسسات مالی میباشد. اقدامات امنیتی پیچیده در ارزهای مختلف که تشخیص آنها با چشم غیر مسلح دشوار بوده و باعث افزایش استفاده از سورتر در چنین مشاغلی شده است.

هر اسکناس با استفاده از حسگرهای تصویر رنگی، اسکن و شناسایی میشود. مجموع تعداد اسکناسها به همراه مبلغ در این دستگاه ها محاسبه میشود. با استفاده از فناوری های مختلف تشخیص تقلبی، از جمله اشعه ماورا (UV)، مغناطیسی (MG)، مادون قرمز (IR) ویژگی های امنیتی ارز اسکن خواهد شد. البته این ماشینها قادر به پردازش ارزهای نو و کهنه نیز هستند و برخی ار آنها از مزایای اضافی فیلتر کردن گرد و غبار و کثیفی صورت حسابهای مستعملی برخوردارند.

کاربرد سورتر ارز در بانکها:

این دستگاه در موسسات اعتباری، بانکها، بانک مرکزی و ادارات خزانه داری مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده ازین دستگاه ها برای افزایش سرعت و دقت پردازش وجه نقد و کاهش خطای انسانی بسیار موثر خواهد بود. این دستگاه های پیشرفته در بانکها مجهز به فناوری تشخیص لبه های اسکناس هستند. این ماشین ها، اسکناس های کثیف، چسبیده، پاره شده، تا شده و جعلی را تشخیص میدهند. و در بانکها بسیار کارآمد اند.

کاربرد این دستگاه در لب مرز:

در نقاط مرزی بین کشورها برای عبور کالاها، نیاز به پرداخت عوارض و نوعی مالیات خاص خواهد بود. بنابراین در چنین مناطقی پول نقد زیادی مبادله میشود. لذا دستگاه سورتر ارزشمار در نقاط مرزی بسیار مورد استفاده خواهد بود. همچنین با افزایش روزافزون اسکناس های تقلبی و بهتر شدن کیفیت، انتخاب و استفاده از دستگاه های سورترینگ بیش از پیش ضروری میشود.

You may also like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 16 =