لیبل پرینتر یا پرینتر لیبل زن دستگاه تخصصی شده جهت چاپ برروی لیبل های پشت چسب دار میباشد. از نظر عملکرد، این دستگاه ها به دو روش حرارت مستقیم(direct thermal) و حرارت غیر مستقیم(thermal transfer) و از لحاظ توان کارکرد به سه دسته ی صنعتی، نیمه صنعتی، و مصارف معمولی عمل میکند.

در لیبل پرینتر های حرارت مستقیم، از برچسب های شیمیایی استفاده شده که هد پرینتر گرم شده و در تماس مستقیم با برچسب ها قرار میگیرد تا تصویر تولید شود. این روش ساده و بدون نیاز به جوهر است. در این لیبل پرینترها، بدلیل حساسیت رول های کاغذ به حرارت، وقتی در معرض نور خورشید قرار میگیرند، به مرور از بین رفته و محو میشوند. بنابراین برای چاپ لیبل های حساس و قابل استفاده که باید بعنوان سند استفاده شوند، از این لیبل پرینتر استفاده نمیشود.

در لیبل پرینترهای حرارت غیرمستقیم، چاپگرهای لیبل از یک نوار با روکش با جنس موم یا رزین برای انتقال جوهر برروی برچسب ها، هنگام گرم شدن استفاده میکنند. اگر بدنبال کیفیت چاپ بینظیر و بادوام برای کاربردهای طولانی مدت هستید، چاپگر انتقال حرارتی انتخابی عالیست. این چاپ ها در برابر مواد شیمیایی، اشعه ماوراء بنفش، ساییدگی، رطوبت و دماهای شدید دوام می آورد.

لیبل پرینترهای رومیزی برای کارهای سبک و متوسط طراحی شده و نهایت سرعت چاپ این مدلها حدود 4 یا 5 اینچ بر ثانیه است.

در لیبل پرینترهای نیمه صنعتی ظرفیت و سرعت چاپ، بالاتر از لیبل پرینترهای رومیزی است.

لیبل پرینترهای صنعتی برای کارهای سنگین با تیراژ بالا و کارکرد مداوم در انبارها و کارخانجات است و بدنه و قطعات فلزی است و امکانات ارتباطی بیشتری نیز دارد.

You may also like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + ده =